افراژاپنی قرمز

۱,۶۶۳

افراژاپنی قرمز

افرا ایستاده قرمز یا افراژاپنی تغذیه ای مشابه با دیگر گیاهان زینتی دارد.

کود ماکرو 20 20 20 و میکرو کمپلکس.

زیباترین حالت این درخت در اوایل بهار است.

خرید بذر افرا ژاپنی

افراژاپنی

مشخصات درخت افرا ژاپنی:
افرا قرمز واقعا دیدنی و کلاسیک می باشد.تغییرات این درخت دیدنی می باشد برگ های افرا ژاپنی در اواخر تابستان به رنگ سبز روشن یک رنگ خاص و دیدنی تغییر رنگ می دهد و در پاییز به رنگ قرمز بسیار زیبا تغییر رنگ می دهد.در نظر داشته باشید که شاخه های کپه ای مانند که رشد می کنند را باید هرس کنید تا از رشد آن نکاهد.
محل نگهداری:اکثر بونسای ها نیاز به جریان هوا هستند و بهتر است در محیط باز نگهداری شوند ولی بهرحال با تغییرات ناگهانی هوا باید محل آن را تغییر داد .پس سعی کنید در معرض آفتاب باشد حدود ۶ ساعت خوب است و در ماه شاید ۳-۴ روز رو بیشتر منزل نباشد بهتر است .از نظر آبیاری دقت کنید به خشکی حساس است و مرطوب نگهش دارید در صورتی که که این اتفاق بیفتد برگ های حالت سوختگی پیدا می کنند .سایه زیاد هم بونسای رو خم و پژمرده می کند
برای تعویض گلدان هم سالی یک بار در بهار کافیست .
هرس:در مورد هرس یک پیش مقدمه قبلش توضیح دادم بهتر است هرس افرا در زمان قبل تعویض گلدان باشد و قبل از تابستان باشد
رطوبت:در فصل زمستان بهتر است روی خاک مقداری شن ریخته شود تا حالت رطوبت را حفظ کند این بخاطر وسایل گرمایشی هست که باعث ایجاد بخار در خاک میکند.

خرید بذر افرا پالماتوم قرمزبونسای

افرا پالماتوم رایج ترین افرا در میان مردم میباشد و اکثر مجموعه داران بونسای، قطعا بونسای افرا پالماتوم را در کلکسیون خود دارند.این گیاه برگهایی مانند چنار اما در ابعاد کوچکتر دارد و رنگ قرمز آن مهمترین جاذبه آن است.

افرای پالماتوم درختی است که معمولاً به طور کند رشد کرده و عمر نسبتاً بلندی دارد و ارتفاع این گیاه  به ۵ متر هم می‌رسد درحالی‌که قطر تنه‌اش بین ۱۵ الی ۳۰سانتی‌متر می باشد.اما اگر بونسای شوند نهایتال به ۱ متر میرسند.

افراهای پالماتوم هم مانند باقی خانواده افراها در پاییز خزان میکنند و در اوایل فروردین جوانه ها متورم شده و آرام آرام بیدار می شوند.

خرید بذر افرا ژاپنی

خرید بذر افرا پالماتوم قرمز بونسای

کشاورزی آنلاین
کشاورزی آنلاین ١ دنبال‌ کننده