آغاز برداشت محصول سیر از مزارع طارم

۱,۳۳۰

آغاز برداشت محصول سیر از مزارع طارم

برداشت سیر طارم
مدیر جهادکشاورزی شهرستان طارم، از آغاز برداشت محصول سیر از مزارع طارم خبر داد.
علیرضا عماری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینکه امسال 1900 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان زیر کشت محصول سیر رفته است، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود از این مقدار 76 هزار و 950 تن سیر برداشت و وارد بازار شود که عمده محصول نوبرانه خواهد بود.
وی با بیان اینکه دو هزار نفر از کشاورزان طارم از طریق کاشت محصول سیر امرار معاش می‌کنند، تصریح‌ کرد: این محصول جزو محصولات مرغوب در کشور به‌شمار می‌آید و بازار مصرف آن خوب است و این در شریطی است که قیمت نوبرانه سیر نیز در حد مطلوبی قرار دارد و امیدواریم کشاورزان از محل فروش آن درآمد خوبی کسب کنند.
این مسیول با اشاره به اینکه امسال ارزش ریالی کل محصول 1539 میلیارد ریال برآورد شده است، افزود: سیر طارم علاقه‌مندان زیادی در شهرهای تهران، گیلان، قزوین، مازندران و کردستان دارد و عمده محصول در این شهرها به مصرف می‌رسد. البته این در شرایطی است که به‌خاطر مرغوبیت سیر طارم محصول به کشورهایی از جمله عراق و روسیه نیز صادر می‌شود.
وی در بخش دیگری با تاکید بر ضرورت توجه به ظرفیت‌های موجود در طارم برای کاشت سیر مرغوب، گفت: با توجه به حجم کار در این حوزه نیاز به شرایط بهتری از جمله ایجاد ظرفیت انبارداری در منطقه بیش از گذشته به چشم می‌آید و انتظار داریم با برنامه‌ریزی لازم این شرایط در منطقه فراهم شود.
مرتضی نظری
مرتضی نظری ٠ دنبال‌ کننده